Головна | Реєстрація | Вхід Чт, 27.01.2022, 08:19


Меню сайта
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 89
Міні-чат
100

Національно-патріотичне виховання

Солярик В.Л.,

заступник директора Центру дитячої та

юнацької творчості

 

Я гордий тим, що українець

 

Діяльність педагогічного колективу

Кам’янець – Подільського Центру дитячої та юнацької творчості по реалізації завдань

національно-патріотичного виховання

 

Роки дитинства – це,насамперед, виховання серця.

В.Сухомлинський

 

Простором дозрівання дитячих душ називають заклади позашкілля за те, що на цій території творчості є місце для самоствердження кожної дитини. Тут є всі умови для того, щоб заявити про себе як талановиту та обдаровану особистість. А якщо ще врахувати, що свідомість дитини найпродуктивніше формується у віці від 5-ти до 14-ти років, то очевидно, що саме школа  і гуртки позашкілля – цеглинка на цеглинку – будують дитині її світ.

У світ сучасних дітей раптово ввірвались чужі дитинству звуки, фарби, слова: окупація, війна, бронежилети, смерть. Але, як не дивно, саме в ці важкі часи наші діти проявляють себе справжніми патріотами.

Події на Сході держави зумовили активізацію національно-патріотичного духу на всіх напрямках виховання підростаючого покоління.

В Кам’янець-Подільському  Центрі дитячої та юнацької творчості сформовано систему роботи з національно-патріотичного виховання гуртківців.  Створено куточки національної  символіки, інформаційний стенд, присвячений річниці Революції гідності. На сайті закладу функціонують  рубрики: «Патріотичне  виховання юного  покоління» та «Наша країна – Україна»,

Патріотичне виховання не разові заходи, а багатопланова, системна, цілеспрямована і  скоординована діяльність за військово-патріотичним, національно-культурним та соціально-педагогічним напрямами.

Військово-патріотичне виховання здійснюється  через участь вихованців у тематичих заходах «Козацькому роду нема переводу», «Професія – захисник Вітчизни», «Афганістан болить в моїй душі», «Ті, хто боролися за Свободу», «Козацькі забави», «Уроки мужності», «День збройних сил України», «Лебеді материнства».

Важливу  роль у патріотичному вихованні школярів відіграє залучення дітей до національно-культурних цінностей через використання в  роботі  гуртків народних звичаїв та  обрядів, які плануються відповідно до народного календаря: «Андріївські вечорниці», «Хустка в колі  гри кружляє», «Великодній віночок», «Від Різдва до Водохреща», «Подільські візерунки», «З народного напившись джерела». Народна культура, зібрана в календарних традиціях, звичаях і обрядах  є  життєдайним корінням, яке  живить  духовність, зокрема, моральність, естетику  кожного вихованця.  На основі  народної творчості  побудована робота  гуртків  студії образотворчого та  декоративно-прикладного мистецтва, де  діти знайомляться із петриківським розписом, технікою виконання глиняних виробів, особливостями писанкарства,  виготовляють народні іграшки: глиняні свищики, ляльки-мотанки, іграшки з соломи і трави, сувенірні лютарки.

Національно-патріотичне спрямування виховання просліджується в репертуарі гуртків хореографічної студії «Грація». В ансамблях танцю «Апельсин», «Горличка», «Барвінок», «Абра», «Гілея» створено хореографічні композиції, співзвучні часу:  «Весна», «Калина»,  «Гопак», «Полька», «Березнянка», «Голубка», «Грайка», «Нащадки запорожців», «Понад усе», «Молитва за Україну» .

Вагому частку в національно-патріотичне виховання учнівської молоді вносять керівники народного гуртка образотворчого та декоративно – прикладного мистецтва  «Колорит» Наталія Качковська, зразкових: лялькового «Рукавичка» Світлана Березовська, драматичного «Мельпомена» Людмила Суханова,  сучасного танцю «Абра» та «Апельсин», керівники Лілія Пашинська, Алла Пащенко. Вихованці гуртка «Колорит» стали учасниками мистецької акції «Травнева  палітра» в рамках відкриття  туристичного сезону  в Кам’янці. Презентована найдовша в Україні стріт-арт галерея  «Мости єднання»: малюнки , розміщені вулицями старого міста, об’єднали  два мости  над річкою  Смотрич. Для встановлення рекорду змонтована виставка дитячо-юнацьких художніх робіт протяжністю 1300 м, чисельністю понад 4000 малюнків. Колективу Центру дитячої та юнацької творчості  вручено Диплом про занесення до Книги рекордів України. 

Проводиться  робота і в  соціально-педагогічному  напрямку патріотичного виховання: благодійні акції  за участю вихованців  та їх батьків  в обласному дитячому протитуберкульозному санаторії, в будинку для людей похилого віку «Надія», в лікарнях міста.

Колектив дитячого Центру – активний учасник міської акції «Діти Кам’янця-Подільського – воїнам АТО».  Благодійні концерти, виставки-продажі, аукціони дитячих творчих робіт – всі ці заходи сприяли підняттю патріотизму дітей  та молоді через надання посильної допомоги воїнам АТО, пораненим захисникам Вітчизни, які знаходяться на лікуванні у  шпиталях .

 В осередку наукового товариства «Гроно» Малої академії наук, який веде навчально-дослідницьку діяльність, виховання патріотизму здійснюється через дослідження актуальних проблем історії та культури українського народу, Подільського краю та  рідного міста.

 Педагогами  закладу розроблено  ряд навчальних програм по впровадженню в практичну діяльність з гуртківцями основ  національної культури:  виготовленню української народної іграшки, зокрема, ляльки-мотанки, знайомство із законами планування подільського подвір’я, ознайомленню з творчістю народних майстрів краю. Оволодіння гуртківцями практичними навичками виготовлення предметів національно-культурної спадщини (жіночих прикрас, одягу, предметів кухонного побуту), макетів козацьких суден, практичними уміннями виконання елементів бойових танців українців  збагачують та зміцнють наших вихованців – справжніх патріотів своєї держави.

Переконані, що виховати свідомого громадянина-патріота України неможливо без триєдності участі у цьому процесі батьків, школи та позашкілля і виховання починається найчастіше… з гри! Саме участь у Всеукраїнському конкурсі «Адреса дитинства – Гра» у трьох ігрових номінаціях національно-патріотичного спрямування принесла нашому колективу три дипломи переможців.

Любов до своєї Вітчизни, прагнення до її цілісності, православні корені українського народу, спадкоємність поколінь, духовне життя людини, толерантне ставлення до інших народів – ось основи плекання патріота країни Україна. Керівники гуртків  Центру дитячої та юнацької творчості та їх вихованці  кожне з цих положень підтверджують усвідомленням, абсолютним прийняттям та активною творчою позицією.

09.09.2015р.

м. Камянець-Подільський

 

Фото
Пошук
Календар
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Корисні посилання
Статистика

Камянець-Подільський Центр дитячої творчості © 2022